Co je to zázrak
Pan farář vysvětluje Kubovi, co je to zázrak.
"Poslouchej, Kubo, ty přece chodíš do jezdeckého klubu, viď? Představ si, že by váš trenér spadl s koně tak, že by narazil hlavou na překážku nebo na zeď stáje, a přesto by se mu nic nestalo. Co by řekl, jak se to mohlo stát?"
"Náhoda," mínil Kubík.
"No, dobře, náhoda... A teď si představ, že by se to stalo druhý den znovu a zase by se trenérovi nic nestalo? Co by to podle tebe bylo teď?"
"Štěstí," nepřemýšlel dlouho Kubík.
"No, dejme tomu štěstí," pan farář si otřel čelo kapesníkem, "ale kdyby se to stalo i potřetí a tvůj trenér by se ani teď vůbec nezranil. To už by přece musel být..., no, jen to řekni..."
"Tak to už by byl výsledek opravdu dobré přípravy na výcvik jezdců," nezaváhal ani teď Kubík.
"