Kdy jít na dostihy - 2. část

Známý soptí: „Co to vidím, pane Kohn, včera jste ze mě vyždímal peníze pod záminkou, že nemáte na chleba a na oblečení na zimu ani ze sekáče, a dneska vás vidím na dostizích, jak tu sedíte ve fraku a cpete se humrem s majonézou a zapíjíte to šampusem!“ Pan Kohn bohorovně odpoví: „Když nemám peníze, tak logicky nemůžu chodit na dostihy, pít šampaňské a jíst humra s majonézou. Když ale peníze mám, tak to podle vás zase dělat nesmím. Tak mi, prosím vás, vysvětlete, kdy vlastně mám chodit na dostihy, pít šampaňské a jíst humra s majonézou!!“